Рекордна излезност во „четворката”

by fokus 21:38
21:38

Во четвртата изборна единица во која носители на листи се Зоран Заев и Никола Груевски имало најголема излезност на гласачи.

До 18 часот, изглезноста била 72,95 отсто, соопштија од МОСТ на последната прес-конференција.

- Advertisements -

Во првата изборна единица до 18 часот излезноста била 71,44 отсто, во втората изборна единица 64% а во третата Изборна единица излезноста била 70,31 отсто. Во Изборната единица 5 излезноста била 62,25 отсто, а најниска излезност е забележаво во изборната единица 6 од само 50,28 отсто.

Поврзани новости