Рекорден број на починати, 41 лице ја загубија битката

by Fokus 21:14
21:14

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, од корона вирус во земјава се починати 41 пациенти.

Од нив 23 починати лица од Скопје (84г, 82г, 81г, 79г, 78г, 77г, 75г, 73г, 71г, 68г, 68г, 66г, 64г, 62г, 62г, 62г, 60г, 56г, 52г, 47г, 31г, 23г и 18г), 4 починати лица од Тетово (82г, 81г, 76г и 69г), по 3 починати лица од Куманово (71г, 69г и 66г) и Кичево (84г, 81г и 63г), по едно починато лице од Прилеп (66г), Гостивар (83г), Битола (72г), Струмица (75г), Охрид (78г), Струга (45г), Кавадарци (79г) и Дебар (54г).

- Advertisements -

Од пријавените 41 лице, 36 се починати во болнички услови, а 5 лица се починати во домашни услови.

Поврзани новости