Река не ја слушнал изјавата на Реџепи дека Македонците се див народ

by fokus 20:23
20:23

Кандидатот за претседател Блерим Река во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека вечерва од новинарите во емисијата прв пат ја слушнал изјавата на поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи дека Македонците се див народ.

-Прв пат ја слушам таа изјава  и ако е така, ја осудувам. Ако е таква изјава како што велите, таа е за осудување, рече Река.

- Advertisements -

 

Поврзани новости