РЕК Битола демантира дека имало експлозија

by fokus

Најголемиот енергетски комбинат за производство на електрична енергија РЕК Битола работи нормално и не се забележани вечерва никакви промени во работата.

Од комбинатот за ТВ 21 велат дека се работи за лажна информација, и додаваат дека ќе испратат официјално соопштение во кое ќе бидат демантирани гласините дека наводно попладнево се случила експлозија во РЕК Битола.

Поврзани новости