Регистрирани 729 прекршоци на неносење маски

by Fokus 12:42
12:42

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 729 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

- Advertisements -

Поврзани новости