Регистриран уште еден послаб земјотрес

by fokus 21:49
21:49

Со силина од 2.1 степен во Рихтеровата скала, вечерва во 18:57 часот се случи уште еден земјотрес во Скопје, јавува Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Претходно, во 15:10 попладнето удри најсилниот земјотрес од серијата денешни земјотреси и истиот имаше јачина од 5.3 степени по Рихтеровата скала.

Поврзани новости