Регистриран 401 прекршок за неносење маска

by Fokus 10:00
10:00

Регистриран е 401 прекршок по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатотото деноноќие, информираат од МВР.

Министерството во своето соопштение испраќа апел до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

- Advertisements -

Поврзани новости