Реал Мадрид полуде по Погба

by Fokus 11:33
11:33

Реал Мадрид се стреми по секоја цена да го донесе Французинот Пол Погба во Сантијаго Бернабеу, па така сега подготвува нова понуда за Манчестер јунајтед.

Англиските и шпанските медиуми известуваат дека „кралевите“ подготвуваат нова понуда до „црвените ѓаволи“ за Погба, вредна 166 милиони евра.

- Advertisements -

Понудата следи по склучувањето на договорот на Герет Бејл со кинескиот клуб од кој и Реал ќе инкасира многу пари, така што сега шпанскиот клуб може да ја оствари својата желба да го донесе напаѓачот на „ѓаволите“ до Мадрид.

Следните денови ќе се знае дали англискиот клуб ќе ја прифати понудата на Реал Мадрид.

За трансферот на Погба во трка е уште еден европски великан станува збор за шампионот на Италија и негов поранешен клуб – Јувентус.

Поврзани новости