Реакции на ФБ страницата на ВМРО – ДПМНЕ и барања за оставки на пратениците

by fokus 16:43
16:43

Бура од коментари, реакции и барања за оставки на пратениците на партијата на Никола Груевски на Фејсбук страницата на ВМРО – ДПМНЕ, откако Талат Џафери утрово го презеде собранискиот кабинет и одржа прва официјална средба со евроамбасадорот Жбогар.

Како што може да се прочита, големо е незадоволството на граѓани кои ги обвинуваат пратениците на ВМРО – ДПМНЕ за предавство.

Поврзани новости