Разрешен директорот на БЈБ, Лазе Велковски

by fokus 17:15
17:15

На денешната владина седница е разрешен директорот на БЈБ Лазе Велковски, чие барање за разрешување беше поднесено од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

Одлуката за негово разрешување дојде по скандалот со службениот џип со кој ќерката на Велковски била однесена на летување во Грција на Илинден.

- Advertisements -

Поврзани новости