Разликата падна на 1,23 отсто, ДИК утре ќе го каже бројот на освоени мандати

by fokus 04:36
04:36

До овој момент Државната изборна комисија има пребројано 98,41 отсто од гласачките места и ВМРО-ДПМНЕ има освоено 37,93 отсто од пребројаните гласови, а СДСМ 36,70, односно разликата изнесува 1,23 отсто.

На последната прес конференција на ДИК одржана во три часот по полноќ, претседателот Александар Чичаковски соопшти дека конечните резултати, како и бројот на освоени мандати ќе биде објавен утре.

- Advertisements -

К.С.

Поврзани новости