Рауфи: УБК ја донесе групата во Диво Насеље

by fokus 22:23
22:23

Адвокатот на одбраната во случајот „Диво Насење“, Насер Рауфи, во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека сега веќе осудените терористи во Диво Насеље биле донесени од УБК.

На прашањето зошто тие прифатиле, Рауфи вели дека биле изманипулирани под превезот на борбата за човекови права.

- Advertisements -

Поврзани новости