Растурена забава во Волково, кај ди-џејот била најдена дрога

by Фокус 10:23
10:23

Синоќа пред полноќ во викендица во скопско Волково, полицијата по претходно добиени оперативни сознанија дека се одржува приватна забава, ги лишиле од слобода Б.К.(24), сопственик на викендицата, и уште 28 лица, меѓу кои и ди џејот (35) од Скопје.

Тие се сомничат дека сториле кривично дело „Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

- Advertisements -

При претрес кај ди џејот била пронајдена и прашкаста материја.

Поврзани новости