Рапер пушел „трева“ на бина во Косово, па го уапсиле

by fokus 11:46
11:46

Раперот Екшн Бронсон е уапсен во Косово бидејќи на сценски настап пушел марихуана на бината.

Според полициските извештаи, раперот ја запалил „цигарата“ и кусо потоа ја фрлил во публиката. Марихуаната е забранета во Косово, па секако – Американецот завршил в притвор.

- Advertisements -

Поврзани новости