Ранко Петровиќ открива зошто Сашко Коцев по 17 години не се појави на сцената на „Златна бубамара”

by Fokus

Актерот Сашко Коцев, кој 17 години беше водител на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста” и стана еден вид на заштитен знак на забавното шоу, годинава не се појави на сцената на 26-то издание на настанот.

Наместо него, на сцената доминираа неговите колеги Тино Костадиновски и Атанас Атанасовски.

Како што дознаваме, Коцев не бил дел од „Златна бубамара“, бидејќи имал премногу обврски околу актерската кариера, односно претстави во МНТ, како и турнеја во Словенија со филмот „Нешто слатко”.

Првиот човек на шоуто, Ранко Петровиќ за „Фокус” вели дека оваа година решиле да го ослободат Коцев, бидејќи бил преоптеретен.

– Оваа година не можеше да ја води манифестацијата поради премногу обврски, две претстави, плус и филмот. А за оваа работа треба подготовки и проби. Се договоривме да не го оптеретуваме со три проби на ден, што е премногу – ни изјави Петровиќ.

Лани пак, на јубилејното 25-то издание на настанот, Коцев пред публиката кажа дека тоа е последна „Бубамара” која ја води.

-Затоа, нема да пазам, можам да зборувам што сакам, кажа тој.

Набргу потоа откри дека само се шегува.

– Нит ми е последен пат, нит сум пазел, нит ќе пазам што зборувам – беа неговите зборови минатата година, пред многубројната публика.

Шоуто и оваа година успеа да собере на едно место голем број на наши уметници, спортисти, јавни личности. Од регионалните уметници, награди добија Мирослав Илиќ и Џибони.

Големиот интерес за „Бубамара” уште еднаш покажа дека народот е желен за манифестации од ваков вид, каде ќе се пошегуваме на своја сметка, но и ќе им оддадеме признание на оние кои целосно се вложиле во своите кариери, и оставиле позитивен белег во нашето секојдневие.

Вики Клинчарова

Поврзани новости