Рамковска: Бев во Идризово зашто бев ќерка на Велија

by fokus 19:36
19:36

Емел Рамковска во вечерашното интервју на телевизија Телма зборуваше за се што поминала додека беше во затвор. Таа рече дека завршила во затвор, затоа што е ќерка на Велија Рамковски.

-Стигнав во Идризово, затоа што бев ќерка на Велија. Требаше да останам во Идризово за да го скршат Велија. Додека бев таму цело време имаше провокации, психичка тортура. Се на одрдена одалеченост, константност, за да чекаш што ќе биде следното, рече Рамковска.

- Advertising -

 

Поврзани новости