Рама и Тачи доаѓаат во Македонија

by Фокус

Медиумите во Албанија и во Косово информираат дека албанскиот премиер Еди Рама и косовскиот министер за надворешни работи Хашим Тачи ќе дојдат во посета на Македонија.

Двајцата албански политичари деновиве треба да се сретнат со лидерите на ДУИ и ДПА, Али Ахмети и Мендух Тачи.

Оваа посета доаѓа во период кога во Македонија има големи тензии.

 

Поврзани новости