Ракитиќ заминува од Барселона, но останува во ЛА Лига

by fokus 15:38
15:38

Играчот од средниот ред на Барселона, Иван Ракитиќ може да ја продолжи кариерата во Атлетико Мадрид.

Според „Mувистар +“, „рохибланкос“ се подготвени да го купат хрватскиот репрезентативец во јануари за 40 милиони евра.

- Advertising -

Ракитиќ размислува за различни опции во кариерата поради неговата мала минутажа.

Триесет и едно-годишниот играч од средниот ред играше на седум натпревари од Ла Лига оваа сезона, но нема поминато 90 минути на теренот.

Поврзани новости