Раде Шербеџија уапсен во Америка

by fokus

Легендарниот актер Раде Шербеџија е уапсен во САД, откако бил фатен како вози во алкохолизирана состојба. Сепак, како што истакна тој, во крвта има 0.8 промили алкохол, што е граница, но полицијата од него побарала, како што рече глупави потези.

„Мене ме сопреа и ми измерија 0.8 промили алхокол во крвта, а тоа е границата. Но, тие бараа да направам некакви глупави потези, кои не можев да ги направам поради болки во грбот. Поради тоа ме исклучија од сообраќај“, рече Шербеџија за српски „Курир“.

Поврзани новости