Рачна бомба фрлена во двор во Хиподром

by fokus 13:21
13:21

Неексплодирана рачна бомба е пронајдена во двор во скопската населба Хиподром. Сопственикот на куќата ја видел бомбата пред вратата на гаражата и веднаш пријавил во полиција.

Според МВР во тек е истрага за случајот.

- Advertisements -

Поврзани новости