Работни групи за забелешките за францускиот предлог

by Фокус 14:38
14:38

Ќе се формираат работни групи помеѓу политичките партии кои ќе работат на предлог забелешки на преговарачката рамка која е предложена, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Предлогот е во тие работи групи да има по двајца претставници од ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, по еден од ДУИ и Алијанса за Албанците и уште еден од помалите партиите кои се дел од парламентот.

Според најавите, се очекува првата средба да се одржи утре.

Поврзани новости