Заев: Пред секои избори Груевски се претвора во Александар Македонски, а Ахмети во Скендербег

by Фокус 22:01
22:01

Актуелната власт на Никола Груевски и Али Ахмети заради нивни лични и партиски интереси го дели народот и не знае да одговори на потребите на граѓаните, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев од митингот во Гостивар.

-Едниот пред избори се претвора во Александар Македонски, другиот во Скендербег. Едниот бара 63 пратеници, другиот сака да е главен во парламентот. Каде е народот тука? За народот има избори, не за нив. 10 години живот украдоа на граѓаните – истакна Заев.

- Advertisements -

Поврзани новости