Во 21 часот закажана седница за имунитетот на Вељановски

by fokus 19:08
19:08

Претседателот на Собранието Талат Џафери за во 21 часот вечерва ја закажа пленараната седница за одземање на пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, информираат од Кабинетот на Џафери.

По цел ден консултации и двоумења дали да се одржи вечерва пленарната седница, сепак на крајот од денот паднало одлука таа да почне во 21 часот.

- Advertisements -

Поврзани новости