Путин: Ракетните напади врз Украина се одговор на „терористичките напади“

by fokus

Рускиот претседател Владимир Путин денешните ракетни напади на Москва врз бројни украински градови ги опшиша како одговор на „терористичките напади“ на руска територија и предупреди дека може да следи уште поостар одговор, јави ДПА.

Русија истрела проектили врз главниот украински град Киев и неколку градови низ Украина, каде според официјални иноформации досега загинале најмалку пет лица,а 12 се повредени.

Поврзани новости