Путин на Твитер го следи и Шварценегер, кој друг е на листата?

by Фокус

Владимир Путин од службениот профил на „Твитер“ следи само 22 профили.

Некои профили кои Путин ги следи нема никого да изненадат, како на пример, руската медиумска платформа „РТ“, „Спутник“ и Министерството за надворешни работи на Русија.

Но, меѓу оние кои ги следи Путин се и Арнолд Шварценегер, Илон Маск, Барак Обама, Стивен Харпер, Јенс Столтенберг и Борис Џонсон.

Поврзани новости