Путин и годинава се нурна во ледена вода

by fokus 14:25
14:25

Рускиот претседател Владимир Путин нурна во ледената вода во московскиот регион по повод православниот празник Богојавление – Водици.

Претседателот нурна во дупка исечена во форма на крст, се прекрсти и се спушти во водата три пати.

- Advertisements -

Претходно, портпаролот на претседателот, Дмитриј Песков, објави дека Путин учествувал во капењето на Водици, дека е негова традиција и оти „тој не ја менува“.

Поврзани новости