Путин и Ердоган разговарале за Сирија

by fokus 19:03
19:03

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска телефонски разговараше се рускиот претседател Владимир Путин, јави турската агенција Анадолија.

Според информации од извори блиски до турскиот претседател, Ердоган и Путин размениле мислења околу последните случувања во Сирија.

Тој истакнал дека двајцата лидери се согласиле да бидат во близок контакт во врска со Сирија.

Поврзани новости