Пунто удри во оградата на мостот „Гоце Делчев“, еден загинат

by Фокус 11:05
11:05

Сообраќајна несреќа се случила утинава на мостот „Гоце Делчев“ кога возило марка „Пунто“ се удрило во оградата. Од силината на ударот оградата е оштетена а возилото за малку ќе завршело во реката Вардар.

 

soobrakajka_gd_1-670x417

На местото излегле противпожарни и полициски екипи кои констатирале смрт кај возачот, но и да го извлечат возилото на безбедно. Дополнително ќе се утврдува што навистина се случило и како возилото излетало од патот во оградата.

Поврзани новости