Пукотници пред Министерство за здравство, Тодоров требаше да ја предаде функцијата

by Fokus 12:19
12:19

Во моментот пред министерството за здравство имало пукатници, неофицијално дознава „Фокус“.

Според нашите информации, испукани се пет истрели, а во 12 и 30 требаше да се изврши промопредвањето на министерската функција на новиот министер Арбен Таравари.

- Advertisements -

Се уште нема официјални информации што точно се случило пред министерството за здравство, но нашите информации потврдуваат дека полицијата веќе е на лице место.

И.М.

Поврзани новости