Пукање за време на Ноќта на вештерките во Чикаго, 14 повредени

by Fokus

Најмалку 14 луѓе се повредени, меѓу кои и три деца, во масовна пукотница во Чикаго за време на Ноќта на вештерките.

Информациите од Америка говорат дека меѓу повредените се и три деца на возраст од три, 11 и 13 години.

Дел од повредените се во критична состојба, а засега никој не е уапсен и мотивот за нападот е нејасен.

Поврзани новости