Пукање во супермаркет во САД, најмалку тројца мртви

by fokus 19:12
19:12

Уште еден вооружен напад со смртни последици денеска е регистриран во САД, овојпат во супермаркет во мало гратче во сојузната држава Оклахома.

Американските медиуми јавуваат дека во нападот има најмалку тројца мртви, а имало и повеќе повредени лица.

- Advertising -

Пукањето било регистрирано во супермаркет на „Волмарт“ во градот Данкан. Медиумите, исто така, јавуваат дека меѓу загинатите е и напаѓачот.

Поврзани новости