Пукање во градинка во Тајланд, убиени најмалку 31 меѓу кои и деца

by Fokus

Најмалку 31 лице се убиени кога поранешен полицаец почнал да пука во градинка на Тајланд, пренесуваат светските медиуми.

Последните информации тврдат дека напаѓачот е ве бегство.

Според странските медиуми, мешу убиените се и деца и возрасни.

Според неофицијални информации, напаѓачот наводно пукал и прободувал со нож, возрасни и деца.

Image

 

Поврзани новости