Пукање во Чаир, едно лице пренесено во болница

by fokus 19:18
19:18

Вооружен инцидент се случи попладнево во Чаир на улица „Џон Кенеди“, пред средното училиште „Цветан Димов”.

Настанот се случил на автбуската станица во близина на средното училиште  „Цветан Димов“.

- Advertisements -

Според првичните информации се слушнале истрели од калашников, а потоа било воочен машко лице како лежи на улицата. Порпаролот на МВР, Тони Ангеловски за ТВ21 го потврди инцидентот и додава дека лицето веднаш било префрлено во болница.

Засега нема информации дали лицето го преживеало нападот.

Поврзани новости