Пукање во Бутел, едно лице убиено

by fokus 23:06
23:06

Попладнево се случила престрелка во скопската населба Бутел 2, во која според информациите на „Фокус“, едно лице го загубило животот.

Пукањето се случило на булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“, а најверојатно било пукано од возило во движење.

- Advertisements -

Од МВР велат дека добиле пријава за слушнати истрели и дека на терен се излезени нивни екипи.

 

Поврзани новости