Пукале од возило во движење во Кисела Вода

by Фокус 12:47
12:47

Утрово на улица Антон Попов во населба Кисела Вода од страна на непознати сторители од возило во движење биле испукани проектили од огнено оружје, по што возилото со голема брзина го напуштило местото и се упатило во непознат правец.

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека полициски службеници излегле на лице место, извршиле увид и подигнале предмети за вештачење.

- Advertisements -

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости