Публикум: Активисти на ВМРО и понудиле 60 евра на прилепчанка за гласот на изборите!

by Фокус 19:37
19:37

Порталот Публикум објави тонски запис кој, според порталот, покажува како активисти на владејачката ВМРО-ДПМНЕ на жителка на Прилеп од Урбаната заедница Центар и нудат поткуп од 60 евра за нејзиниот глас кој таа на изборите би го дала.

Целиот тонски запис може да се слушне на следниот линк.

- Advertisements -

Случајот е пријавен во полиција.

Поврзани новости