Психолог ги советува португалските фудбалери да мастурбираат пред натпреварите на СП

by fokus 10:50
10:50

На играчите од португалската фудбалска репрезентација им беше советувано да мастурбираат пред своите натпревари на Светското првенство 2018 година.

Според сопругата на голманот Руи Патрицио, вклучувањето на „раката“ ќе им помогне да ја освојат титулата во светот.

- Advertisements -

Вера Рибеиро е секс-терапевт и се чини дека е свесна за потребите на спортистите. Психологот е на мислење дека мастурбацијата ќе им помогне на играчите да бидат порелаксирани и помалку истакнати од оние кои претпочитаат апстиненција.

– Фудбалерите не смеат да имаат секс пред натпреварите. Знаеме дека за време на вакви настани тие не се во контакт со нивните семејства, но и за тоа има решение, изјави психологот Рибеиро.

Поврзани новости