Првото дете во новата година е машко

by fokus 13:16
13:16

Првороденото бебе во Скопје во 2017 година е родено рано утрово на 01.01.2017 год. во 04,15 часот во ЈЗУ Специјална болница за гинекологија и акушерство  „Мајка Тереза“ – Чаир.

Машкото бебе е тешко 3 килограми и 400 грама и долго 53 сантиметри. Мајката Нуредини Рамадан Хикмет  е родена 1991 година и ова и е прво дете .

- Advertisements -

Поврзани новости