Првите два случаи на корона вирус и во Крушево

by Fokus 13:51
13:51

Опасниот корона вирус опфати голем дел на територијата на Македонија, а денеска се регистрирани и првите два случаи на заразата во Крушево.

Оваа информација ја пренесе градоначалникот на градот, Томе Христоски на својот профил на Фејсбук, додавајќи дека заболените се во добра состојба и во изолација.

- Advertisements -

Почитувани граѓани,Сакам да Ве известам дека по резултатите добиени од Центарот за Јавно Здравје од Прилеп имаме двајца…

Publiée par Томе Христоски sur Dimanche 5 avril 2020

До вчерашниот ден, бројката за заболени од вирусот во Македонија беше 483 со 20 излечени и 17 смртни случаи.

Поврзани новости