Првиот ден на Рамазан Бајрам неработен ден за сите граѓани

by Fokus 11:43
11:43

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците, 13 Мај 2021 година (четврток), Рамазан Бајрам, првиот ден на Рамазан Бајрам, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика, воедно, на граѓаните од муслиманска вероисповед во Република Северна Македонија, им го честита Рамазан Бајрам.

- Advertisements -

Поврзани новости