Првата владина седница закажана за утре

by Fokus 17:39
17:39

Премиерот Зоран Заев и новите министри утре седнуваат на првата владина седница, која е закажана за попладне.

Се уште официјално не се прецизирани темите на кои утре ќе дебатира новата влада, иако не се исклучува можноста да се отворат и прашања за разрешувања на актуелните директори на државните фирми и институции, и назначувањето на нови.

- Advertisements -

Пред неколку денови, на примопредавањето на премиерската функција, беа отворени вратите на барокната зграда на владата, каде што можеше да се забележи раскош и луксуз на сите страни.

Поврзани новости