Прв солистички концерт на Васил Гарванлиев во Струмица

by fokus 10:36
10:36

Музичарот Васил Гарванлиев, познат своевремено како малото момче кое го отпеа детскиот ев

ергрин ,,Маријонка”, по 25 години кариера ќе го одржи својот прв солистички концерт.

- Advertising -

Настанот ќе се случува на 29-ти ноември (петок) во НУЦК ,,Антон Панов” во Струмица, а билетите по цена од 200 денари веќе се пуштени во продажба.

Струмичанецот најавува музичко патување низ времето и многу гости на концертот. Игор Џамбазов, Давор Јордановски, Горан Алиќ, Ратко Даутовски, Кеми Асанов и многу други се само дел од уметниците кои ќе ја збогатат програмата.

-Да патуваме заедно под ѕвездите на Струмица – порача Гарванлиев пред првиот солистички концерт и најави премиерни изведби на песни и изненадувања за публиката.

Вики Клинчарова

Поврзани новости