Провокација во Собранието, пратеници од ВМРО-ДПМНЕ спуштија парола до Јовески

by fokus 14:52
14:52

На денешната јавна расправа за Законот за јавно обвинителство во Собранието, се случи провокација, бидејќи додека зборуваше републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески, од галеријата, каде што седат новинарите, се спушти парола на која беше испишана порака наменета за Јовески.

„До кога ќе го криете писмото со кое притворената Катица ви даде незаконска наредба„?

Пратеникот Александар Кирацовски бараше пауза, а на одговорност за провакацијата го прозва пратеникот Антонијо Милошоски. Обвинителот Јовески истакна дека не му пречи и дека тој може да продолжи да зборува, по што паролата набрзо беше тргната.

- Advertising -

 

 

Поврзани новости