Протестот тргна кон Собрание: Фашизам никогаш повеќе!

by Фокус 18:05
18:05

Со анти-фашистички знамиња и пароли, голем број демонстранти и вечерва тргнаа на демонстративен марш од пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство.

Со транспаренти „Фашизам никогаш повеќе“, и  „Каде што има моќ има и отпор“, граѓаните се упатија кон Собранието на Република Македонија.  Се уште не се знае како ќе се одвива рутата на протестот.

- Advertisements -

Фокус на вечерашниот протест од „Шарената револуција“ која трае веќе пет недели е победата над фашизмот и фашистичките елементи во македонското општество.

13141136_10209417796146824_1449343303_n (1)13162222_10209417835107798_1799498018_n

Поврзани новости