Протестот се помасовен, се бара слобода за приведените

by Фокус 17:56
17:56

Од минута во минута се зголемува бројот на граѓани пред Собранието кои протестираат против одлуката на претседателот Иванов за општа аболиција. Демонстрантите извикуваат „Нема правда, нема мир“, а пред малку на протестот се придружи и претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Незадоволните граѓани бараат оние кои на вчерашниот протест беа приведени од страна на полицијата, да бидат ослободени.

ire

ie

iii

Поврзани новости