Протестирам: Креативни потерници за Сашо Мијалков и Миле Јанакиески

by Фокус 11:04
11:04

Од граѓанската иницијатива „Протестирам“ излегоа со креативни предлози, потерници за поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и екс шефот на тајната полиција Сашо Мијалков.

На потерниците пишува: „ Не го пуштајте да избега од државава! Се бара жив и со парите!

- Advertisements -

10401961_1657352147817141_3415448758265413460_n

Поврзани новости