Протестен марш против екстреното тестирање

by Фокус 09:14
09:14

Во организација на Наставничкиот пленум, денеска со почеток во 16 часот, ќе се оддржи протестен марш против екстерното тестирање, кој ќе добие поддршка и од Средношколскиот пленум.

 

„Сите средношколци да дојдат и да се приклучат на протестниот марш за уште еднаш да го искажеме нашиот револт од екстерното тестирање и од сите други лоши реформи кои се воведени во образовниот процес во последните неколку години“, стои во соопштението на Средношколскиот пленум.

- Advertisements -

Собирно место за маршот ќе биде катната гаража „Македонска фаланга“, кај поранешниот Цветен пазар во Скопје.

Поврзани новости