Протестен марш поради „Скопје 2014“

by Фокус 11:39
11:39

Граѓани, активсти и поддржувачи на опозицијата, денеска со почеток од 18 часот, ќе тргнат на протестен марш од кампот пред владата до Министерството за култура, откако вчера беше објавена “бомбата“ за проектот „Скопје 2014“.

По маршот, пред присутните во кампот треба да се обратат Илија Николовски од партијата на пензионерите, Станислав Пипан, универзитетски професор, Максим Димитриевски од СДСМ и Горан Мисоски од НСДП.

- Advertisements -

Поврзани новости