Протестен марш на жените на СДСМ

by Фокус 11:16
11:16

Форумот на жени на СДСМ  денеска во Охрид по повод меѓународниот ден на жената, 8-ми март организира традиционален марш под мотото „Ти си ТАА промена – Заедно за Македонија!“.

Маршот почнува во 12 часот, од Спортскиот центар Билјанини извори, продолжува по булеварот Туристичка, низ Чаршија и завршува на плоштадот во близина на пристаништето во Охрид.

- Advertisements -

По завршување на маршот, пред присутните ќе се обратат лидерот Зоран Заев, Цветанка Ласкова, координаторка на Форумот на жени на СДСМ, Оливер Спасовски и Радмила Шекеринска.

Поврзани новости