Протест со бакли пред Собрание против промена на името

by fokus 20:40
20:40

Околу 20 часот вечерва започна протест пред Собранието против договорот со Грција и промена на уставното име на Република Македонија.

Демонстрантите запалија бакли и извикуваат „Македонија“ и ја пејат навивачката песна „Излези момче“.

- Advertisements -

Денеска на протест повика навивачката група Комити за, како што рекоа, одбрана на Македонија.

 

Поврзани новости